Hakkımda

Kendimle ilgili yazacağım çok şey yok. 1959 yılında Samsun’da doğdum. Uzun yıllar Antalya’da yaşadım. Sergiler açtım. Resim benim için hayatımın bir parçası. Dostlar benim için ressam derler. Ben de “Estafurullah, ben taklitçiyim. Bakarım ondan sonrada benzerini yaparım” diyorum. Böyle işte. “Ressam” çok büyük bir sıfattır. Rönesanstan günümüze kadar yapılan akıl almaz eserlere bakınca insan ürküyor”. Her şey yapılmış ben daha ne yapacağım” diyorum zaman zaman.

Herhangi bir akıma gönül vermeden önce, doğru ve güzel resim yapmayı öğrenmek gerekir. Doğru dürüst bir elma resmini yapmayı beceremeden kırmızı bir üçgen çizip “benim elmaya bakış açım böyle” demekle bir adım öteye gidilemez, diye düşünüyorum. Bu nedenle, şimdilik klasik, realist resimler yapmaya çalışıyorum. Ülkemizde çok ilgi görmese de hyperrealizm ya da foto gerçekçilik akımını takip ederim. Ayhan Sicimoğlu’nun tabiriyle “Hastasıyız efendim.”

Asıl bahsedilmesi gerekenler; Antalya’da Boyacı Sanat Evi Hayri BOYACI. Benim Hocam. Resimle ilgili bilgilerini paylaştı. Yol yordam gösterdi. Sadece iyi bir insan değil, gizli sanatçılardan. Teşekkürler hocam.

Her zaman yanımda olan kadim dostlarım Ramis İlhan PARLAR, Lütfi ÖZÇELİK. Bende hakları çoktur.

Bu sitenin kurulmasını sağlayan “hadi yap, hadi yaz” diye başımın etini yiyen eski dostum Suat BÜLBÜL ve tabi ki canım kızım İnci ERTENLİ. Hepinize teşekkür ederim.