Yağlı Boya Resimde Malzemeler

1 ay önce
188 okuma

Siteyi, resme yeni başlamış ya da başlayacak olan arkadaşları düşünerek hazırlamaya çalıştım. Malzemeler konusunu da bu nedenle başa aldım. Kötü yada yanlış malzemeyle iyi sonuçlar almak çok zordur. Gereksiz yere çaba sarf etmenize ve yılgınlığa düşmenize yol açacaktır.

İstenilen sonuç alınamayınca yeni başlayan arkadaşlar genelde "ben resim yapamıyorum, yapamayacağım herhalde" gibi yanlış şeyler düşünür. Ama asla böyle değildir. Yeter ki, resim sizin için gelip geçici bir heves olmasın. Doğru araçları (pahalı demiyorum) kullanarak ve biraz da sabırla, çok güzel resimler yapmamanız için sebep yok. Burada da bunu yapacağız zaten.

Resimde kullanılan malzemeleri önemserim. Mesele çok karışık değil, ama "Resim yapacağım, 40 cm* 60 cm tuval verir misin" ya da "on iki tane boya almak istiyorum" demek kadar da basit değildir.

Umarım sizlere yararı olacak bilgileri bulursunuz. Sitenin hiçbir yerinde, olumlu ya da olumsuz anlamda, marka ve firma ismi geçmeyeceği için bu tür sorularınıza mail yoluyla cevap vereceğim.

Dali3

merhaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir